Yılın Doktora Tezi Ödülü

by Barış Darcan | Eki 13, 2022
Bölümümüz öğretim üyesi, Prof. Dr. Fatih TERZİ’nin danışmanı olduğu Aslı ULUBAŞ HAMURCU, bu yıl düzenlenen 2022 YÖK Üstün Başarı Ödülleri-Mimarlık alanında “Yılın Doktora Tezi” ödülüne layık görülmüştür. Prof. Dr. Fatih TERZİ hocamızı ve Aslı ULUBAŞ HAMURCU’yu kutlar, nice başarılar dileriz.
Bölümümüz öğretim üyesi, Prof. Dr. Fatih TERZİ’nin danışmanı olduğu Aslı ULUBAŞ HAMURCU, bu yıl düzenlenen 2022 YÖK Üstün Başarı Ödülleri-Mimarlık alanında “Yılın Doktora Tezi” ödülüne layık görülmüştür. Prof. Dr. Fatih TERZİ hocamızı ve Aslı ULUBAŞ HAMURCU’yu kutlar, nice başarılar dileriz.

İTÜ Şehir ve Bölge Planlama

taskisla-kampusu

İTÜ Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, kuruluşundan bugüne, Türkiye'de planlama eğitimi ve mesleğine öncülük eden ve yön veren bir kurumdur. Bölümün Vizyonu, eğitim, öğretim, araştırma ve uygulama alanlarında, ulusal ve uluslararası düzeyde, üretilen, saygın, yenilikçi, rekabetçi ve öncü bir bölüm olmaktır. Bölüm, bir araştırma üniversitesinin parçası olarak planlama eğitminin ve araştırma uygulama çalışmalarının kalitesinin daha da yükseltilmesine yönelik çabalarını kesintisiz sürdürmekte, kurumlararası, disiplinlerarası ve uluslararası çalışma anlayışıyla özgün ve nitelikli bilgi üreten, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve rekabet edebilen, köklü geçmişini çağdaş atılımlarla yenilikçi, saygın, yaratıcı ve üretken kadrosuyla öncü ve üretilen bilgiyi kamu yararına toplumsal yaşama aktaran kimliğini yansıtmaktadır.